Ова се поевтините цени на горивата што важат од денеска

t

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ од утринава на полноќ е намалена за 2,50 денари, а на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар.

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) соопшти дека за 2,00 денара е поевтино и Екстра лесното масло за домаќинство.

Според таа одлука на РКЕ, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 93,50, а ЕУРОСУПЕР БС-98 е 96,00 денари за литар.

Од утринава, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) се продава за 96,00 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за 91,00 денар за литар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС е намалена за 0,806 ден/кг и изнесува 49,189 ден/кг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…