Ова се поевтините цени на горивата што важат од денеска

t

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ од утринава на полноќ е намалена за 2,50 денари, а на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар.

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) соопшти дека за 2,00 денара е поевтино и Екстра лесното масло за домаќинство.

Според таа одлука на РКЕ, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 93,50, а ЕУРОСУПЕР БС-98 е 96,00 денари за литар.

Од утринава, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) се продава за 96,00 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за 91,00 денар за литар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС е намалена за 0,806 ден/кг и изнесува 49,189 ден/кг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…