ОВА ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ: Велигденски спектакл на Комити во Драчево(ВИДЕО)

t

Со голем број на факели и огномет, Комити го најавија Велигден од Драчево.Навивачката група „Комити“ веќе традиционално за најголемито христијански празник Велигден приредува полноќен спектакл.

Погледнете како изгледаше вчерашниот спектакл…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Митовски на лице место направи проверка…

Директорот на ЈП Водовод и канализација –…

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл…

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е…

Гори автомобил во Драчево!

Инфомакс дознава дека вечерва гори автомобил во…

Чекај нè Европо: Тетово без најава остана…

Цело Тетово 6 часа немаше вода за…

(Фото) Арсовска најави реконструкција на уште една…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…