„Огнена група“ на средба со Ахмети, Беџети останува против Владата!

t

Припадниците на таканаречената „Огнена група“ предводени од градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети и пратеникот Изет Меџити денеска во партиското седиште во Мала Речица одржале средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

„На средбата биле присутни сите членови на огранокот, имало конструктивна дебата изјави за Канал 5, пратеникот Арбен Зибери.. Тој вели дека разговарале за тековни прашања но и за несогласувањата во партијата, а повод за средбата било да се најде решение како тие да се надминат..Детали од внатрепартискиот состанок не се откриваат откриваат.

Беџети, кој преку фејсбук објави дека Ахмети му е пријател, по средбата кусо изјави дека остануваат на ставот за промена во извршната власт.

По средбата Беџети на неговиот фејсбук профил објави фотографија со лидерот Ахмети, но со наслов „Цврсто против извршната власт“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…