„Огнена група“ на средба со Ахмети, Беџети останува против Владата!

t

Припадниците на таканаречената „Огнена група“ предводени од градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети и пратеникот Изет Меџити денеска во партиското седиште во Мала Речица одржале средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

„На средбата биле присутни сите членови на огранокот, имало конструктивна дебата изјави за Канал 5, пратеникот Арбен Зибери.. Тој вели дека разговарале за тековни прашања но и за несогласувањата во партијата, а повод за средбата било да се најде решение како тие да се надминат..Детали од внатрепартискиот состанок не се откриваат откриваат.

Беџети, кој преку фејсбук објави дека Ахмети му е пријател, по средбата кусо изјави дека остануваат на ставот за промена во извршната власт.

По средбата Беџети на неговиот фејсбук профил објави фотографија со лидерот Ахмети, но со наслов „Цврсто против извршната власт“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џачка: Имаше спорадични случаи на бугарска асимилација…

Реална е можноста Албанија и Република Македонија…

Москва нема да ги промени плановите за…

Русија денеска соопшти дека нема да ги…

Затоа Јапонија е држава: Разрешен пратеник затоа…

Популарниот јапонски јутјубер Јошиказу Хигашитани остана без…

За НАТО се обединивме сите, вели Ковачевскии

„Одлуката за членство во НАТО ги проби…

Комисијата за употреба на историските имиња утре…

Комисијата за употреба на историските имиња утре…