„Огнена група“ на средба со Ахмети, Беџети останува против Владата!

t

Припадниците на таканаречената „Огнена група“ предводени од градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети и пратеникот Изет Меџити денеска во партиското седиште во Мала Речица одржале средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

„На средбата биле присутни сите членови на огранокот, имало конструктивна дебата изјави за Канал 5, пратеникот Арбен Зибери.. Тој вели дека разговарале за тековни прашања но и за несогласувањата во партијата, а повод за средбата било да се најде решение како тие да се надминат..Детали од внатрепартискиот состанок не се откриваат откриваат.

Беџети, кој преку фејсбук објави дека Ахмети му е пријател, по средбата кусо изјави дека остануваат на ставот за промена во извршната власт.

По средбата Беџети на неговиот фејсбук профил објави фотографија со лидерот Ахмети, но со наслов „Цврсто против извршната власт“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…