Ограбена аптека на “Партизанска”

t

На 13.04.2022 околу 16:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Партизански одреди“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ограбиле починат човек

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26)…

Затвореник од прилепскиот затвор избегал од затвор…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка и…

Српски државјанин фатен додека ограбува црква во…

Српски државјанин бил фатен на дело како…

Балканци ограбиле познат фудбалски тренер во Шпанија!

Шпанската полиција во рамките на акцијата „Небок“…

Две лица ограбиле казино во Скопје

На 08.05.2023 во 02.31 часот во Полициската…