Ограбена спортска обложувалница во Карпош

t

На 23.04.2022 во 09:23 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош едно лице со закана од вработена во спортска обложувалница одзело пари.

Се работи на расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Несреќа во Чешка: Воз се судри во…

Во Чешка се случи железничка несреќа во…

Mигрантите повторно навалија кон Грција

Во вкупно 24 случаи околу 1.130 бегалци…

ОН: Војната во Украина може да поттикне…

Војната во Украина би можела да доведе…

Приведен крадец во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп,…

Абазовиќ најавува дека наскоро ќе се реши…

Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска…