Ограбена црквата „Св. Илија“ во кумановско

t

Непознати сторители ја ограбиле црквата „Свети Илија“ во селото Никуљане, општина Старо Нагоричане.

Кражбата во Кумановската полиција била пријавена завчера во околу пладне од жител на селото.

„М.С. (55) пријавил дека во црква во село Никуљане, биле одземени пари и предмети. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Спасовски: Отворивме сериозна битка со криминалните структури

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Спасовски: Решени сме да расчистиме со криминални…

Се разговара со многу лица, се обезбедуваат…

Врховната рада усвои предлог-закон за забрана на…

Со 267 гласови „за“ и 15 „против“…