Објавено на:

Ограбен манастир во Катланово: Украдени се икони

t

МВР информира дека дошло до грабеж на манастир во Катланово.

Според полицијата, во текот на вчерашниот ден во 11:30 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека со употреба на сила било влезено во манастирот „Св.Илија“ во с.Катланово, скопско и биле одземени икони.

Увид извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филмски грабеж во Куманово: Му украле повеќе…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за…

Трагедија кај Катланово: Усмртен пешак

На 12.07.2022 во 10.50 часот во СВР…

Изгоре викендица во Катланово

На 24.06.2022 во 13.00 часот во Полициско…

Ограбен манастир во Катланово: Украдени се икони

МВР информира дека дошло до грабеж на…

Хорор во Бугарија: Во филмски грабеж ограбен…

Четири маскирани и вооружени лица сред бел…