Огромна гужва за Лепа Брена, пејачката промовираше хулахопки во Скопје

t

Голем број луѓе во Скопје се собраа за да ја видат балканската музичка ѕвезда Лепа Брена која што промовираше хулахопки.

Кај нас човек полесно ќе извадиш да се слика со Брена и да земе гага хулахопки, отколку протест“, гласи еден од коментарите на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Здружението „Лесја Украинка“ изразува протест за…

Здружение на Украинци во Република Македонија „Лесја…

Лавров во Скопје со времена дозвола

Од 9 до 12 часот денеска (28.11.)…

Неколку сообраќајници затворени за сообраќај поради генералната…

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат…

Ќе има ли средба Блинкен-Лавров во Скопје?

Американската страна не побарала средба меѓу рускиот…

Утре посебен режим на сообраќај поради генерална…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…