Огpaбен маркет во Чаир

t

На 29.12.2021 во 18.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Џон Кенеди“ едно лице со закана кон вработената одзело пари.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Престрелка во Чаир: Едно лице почина

Вечерва во СВР Скопје е пријавено пукање…

(Видео)Вознемирувачка снимка од грабеж со нож на…

Во два наврати во само еден месец,…

Го фатиле на дело: 25 годишен битолчанец…

На 07.04.2022 на ул.„Нико Фундали” во Битола,…

Наместо да спречува крадел: Полицаец и вработен…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Врие од крадци: Украдени пари од лабораторија…

Вработена од приватна лабораторија од Куманово пријавила…