Објавено на:

Одеса повторно “под оган”: При гранатирање оштетена аеродромската писта

t

Руските сили извршија ракетен напад на аеродромот во Одеса, при што пистата е оштетена и сега е неупотреблива, соопшти денеска украинската армија.

Украинските медиуми повикувајќи се на очевидци известуваат дека во Одеса одекнале неколку експлозии, откако се огласиле сирените за воздушниот напад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој ќе “лапне” станче? Муцунски ќе му…

Тимчо Муцунски ќе биде запаметен како градоначалник…

(Фото) Ново Лисиче се дави во ѓубре:…

Од локалниот огранок на Левица во Аеродром…

Од утре ЈП Лајка ќе заловува бездомни…

Од утре заловувачкиот тим на ЈП Лајка…

Муцунски не само што не ги исполнува…

Муцунски не го оствари ветувањето за формирање…

Левица: Лисиче и Аеродром се гушат, на…

Жителите на Аеродром посебно жителите во населба…