Објавено на:

Одлична вест: Бесплатен влез во “Борис Трајковски” за дуелот Македонија-Норвешка

t

Ракометната женска репрезентација на Македонија се подготвува за сериозен тест на силите во пресрет на Европското првенство. Во рамките на ЕХФ Еврокупот, избраничките на Љубомир Савевски ќе се судрат со гигантот Норвешка во последните две кола на натпреварувањето.

Првиот натпревар меѓу двете е закажан за в четврток во Скопје. Ракометната федерација на Македонија потврди дека вратите на салата „Борис Трајковски“ ќе бидат отворени и влезот ќе биде бесплатен. Дуелот се игра во терминот од 19:30 часот, а репрезентативките се надеваат на поддршка.

Возвратниот натпревар во Норвешка ќе се одигра во Бекестуа на 24 април (недела).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…