Одлична вест: Понеделник е неработен ден за сите граѓани на РМ

t

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 1 Мај 2022 година (недела) е неработен ден.

Денот на трудот, односно 2-ти мај (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

-Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честита Денот на трудот, велат од МТСП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Овој мај најтопол во последните неколку години

Мај бил потопол и посув месец во…

“Генијално”: Еди Рама ќе забрани употреба на…

Албанскиот премиер Еди Рама објави дека в понеделник…