Одмрзнување на цените на основните прехранбени продукти од утре

t

Денеска е последен ден од мерката за замрзнати цени на основните прехранбени производи, од утре се замрзнуваат трговските маржи. Со новата мерка се ограничуваат трговската заработувачка во трговијата на големо да биде 5 отсто, додека во малопродажбата највисоката заработувачка на овие производи може да изнесува 10 отсто.

Ова, според властите, ќе придонесе да не доаѓа до раст на цените. Мерката ќе важи до крајот на мај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цените на нафтата над 90 долари за…

Цените на нафтата на светските берзи растат…

Поскапуваат горивата од полноќ: Ова се новите…

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и…

Вадеше млеко, пелени, кафе, месо… Вучиќ во…

Претседателот  Александар Вучиќ  им соопшти на граѓаните…

Од полноќ поскапува бензинот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и…

Сто артикли поскапеа за еден ден

24 Вести објави дека за еден ден направени…