Од денеска бесплатен јавен превоз во ЈСП

t

Јавното сообраќајно претпријатие ги информира граѓаните дека согласно соопштението од Министерството за животна средина и просторно планирање за надминување на прагот на алармирање на суспендирани честички со големина до 10 микрометри, се активира мерката бесплатен јавен превоз.

Како што информираат оттаму, мерката започнува да се применува од денеска година па сè до завршување на алармантната состојба, што ќе биде објавено од надлежното Министерство согласно резултатите од државниот мониторинг систем за квалитет на амбиентен воздух.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто парите од ЈСП Ленин Јовановски не…

Градот Скопје не им должи на приватните…

(Видео) Приватните превозници ѝ се заблагодарија на…

Приватните превозници денеска на прес-конференција истакнаа дека…

Арсовска апелира советниците да поддржат набавка на…

На денешната седница на Советот на Град…

ЈСП денеска вози по неделен возен ред

Јавниот превоз во Скопје денеска ќе функционира…

ЈСП утре вози по празничен возен ред

ЈСП Скопје информира дека утре, четврток поради…