Од денеска влез на Косово само со две дози од вакцина

t

Од денеска за влез во Косово е потребна потврда за вакцинација со две дози од вакцината против коронавирус.

Луѓето кои не се вакцинирани со двете дози од вакцината нема да смеат да влезат, пишува Коха.


Одлуката беше донесена од владата на привремените институции во Приштина на почетокот на декември 2021 година, кога беа донесени нови мерки за сузбивање на коронавирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Над 100 новозаразени од ковид вчера

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Ковид амнестија: Во Русија нема да се…

Московските власти ќе престанат да бараат исплата…

Германија со одлична вест за гастербајтерите, се…

Германскиот министер за здравство, Карл Лаутербах денеска…

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил…

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил…

Курти бара Бондстил да стане постојана воена…

За време на престојот во САД, косовскиот…