Објавено на:

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

t

Утре на повеќе места, а во недела претежно во западните делови времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе се движат во интервал до 12, а максималните ќе достигнат до 29 степени, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град. Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање со пораст на температурата.


Во случај на појава на електрични празнења од УХМР препорачуваат на поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поголем број пријави за семејно насилство во…

Зголемен број на пријави за семејно насилство…

Тешко повреден мотоциклист

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР…

Две гранати пронајдени на брегот на Охридското…

На 29.06.2022. година, во ОВР -Струга пријавено…

Опожарен автомобилот на директор од Македонија, познато…

Вчера во раните утрински часови непознати сторители…

Француското претседателство завршува, бугарското вето останува!

Француското претседателство со ЕУ што завршува денеска,…