Од утре 105 автобуси на приватни прeвозници ќе сообраќаат на скопските улици

t

Денеска, в.д. директорот на ЈСП Скопје, Крсте Петревски, го потпиша договорот со приватните превозници, а веќе од утре 105 автобуси ќе сообраќаат на скопските улици.

Приватните превозници ќе ги опслужуваат линиите: 23, 45, 61, 63, 73, 9, 11, 11A, 12, 47A, 55, 19, 20, 22, 52, 54, со 105 модерни автобуси кои ги исполнуваат еколошките стандарди согласно јавниот повик.

– Со новиот начин на работа и стандардизацијата во јавниот превоз, граѓаните ќе добиваат квалитетна и навремена услуга, а буџетите на Град Скопје и ЈСП Скопје ќе бидат заштитени од злоупотребите и самоволието кое во минатото било пракса, велат од ЈСП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вечерва “ТЕШКИ МУАБЕТИ” со Борислав Крмов!

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…

(Видео) Лавче пронајдено на пат кон Суботица

Мало лавче било пронајден во околината на…

(Фото) Бугарскиот провокатор Виктор Стојанов им се…

Бугарскиот провокатор Виктор Стојанов им се заканува…

Хил за апсењето на Србите во Косово:…

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави…

Хил за апсењето на Србите во Косово:…

- За нив е кажано дека се…