Околу 500 шверцери се подготвувале да провоцираат кај МАВРОВКА – ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ!

t

Инфомакс неофицијлано дознава дека околу 500-тини припадници на навивачката група Шверцери попладнево се подготвувале да креираат нови инциденти и крваво сценарио кај Мавровка.

Целта била да се испровоцира поголем меѓуетнички судир, дознава Инфомакс.

Токму од таа причина протестниот марш денес нема да се одвива по вчерашната рута. Наместо Владата, Министерство за надворешни па Собрание, денеска народот ќе се движи од Владата до Министерсртво за правда па до Собрание.

Вечерва се очекува илјадници граѓани повторно да го изразат револтот кон францускиот предлог за бугаризација на Македонија.

Дополнително се очекува да порасне бројот на демонстранти бидејќи Владата веќе го испрати францускиот предлог во Собрание на гласање, а најрано за предлогот може да се гласа вечерва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…