Оливер Спасовски поднесе оставка од позицијата потпретседател на СДСМ

t

Оливер Спасовски утрово до партијата поднесе оставка. Тој ова го најави и претходната недела во емисијата Клик Плус на ТВ21.

„Сметам дека новиот претседател треба да си избере нов тим“, рече Спасовски.

Засега е незивесно дали Спасовски ќе остане во новата Влада која ќе ја формира Димитар Ковачевски.

Денеска СДСМ има закажано централен одбор на кој треба да биде избрано ново раководство на партијата.

Извор: mk.tv21.tv

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…