Објавено на:

Оливер Стоун предупредува од нуклеарен напад под лажно знаме во Украина!

t

Познатиот американски режисер Оливер Стоун на Твитер предупреди дека во Украина може да се случи тактички нуклеарен напад.

Неговите забелешки ги коментираше познатиот новинар Маџид Наваз кој коментира дека вината за овој напад ќе биде префрлена на Украина.

-Американскиот режисер Оливер Стоун предупредува на тактички нуклеарен напад под лажно знаме во Украина, за кој би можело погодно да се префрли вината на Русија, без оглед на тоа кој стои зад него.

Ова би бил огромен пропаганден удар за воените напори на Украина (кои и онака се главно пропаганда), пишува Наваз.

Оливер Стоун важи за исклучително близок до рускиот претседател Владимир Путин. Тој со Путин сними низа на интервјуа кои траат по неколку часа во кои се доловоува светогледот на рускиот претседател. Токму од оваа причина неговите предупредувања заслужуваат внимание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Проруските власти во Украина: Големо мнозинство од…

Проруските сепаратистички власти во Украина денеска ги…

ТАЖНА ВЕСТ: Почина член на музичката група…

Денеска почина Милорад Џери Џмерковиќ, познат клавијатурист…

Фронтекс: Бројот на Руси кои влегуваат во…

Бројот на Руси кои влегуваат во ЕУ…

Ново задолжување од 250 милиони евра

На денешната седница беше донесена Одлука за…

Вонредно предупредување до полските граѓани: Напуштете ја…

Полското Министерство за надворешни работи ги советуваше…