Објавено на:

Оливер Стоун предупредува од нуклеарен напад под лажно знаме во Украина!

t

Познатиот американски режисер Оливер Стоун на Твитер предупреди дека во Украина може да се случи тактички нуклеарен напад.

Неговите забелешки ги коментираше познатиот новинар Маџид Наваз кој коментира дека вината за овој напад ќе биде префрлена на Украина.

-Американскиот режисер Оливер Стоун предупредува на тактички нуклеарен напад под лажно знаме во Украина, за кој би можело погодно да се префрли вината на Русија, без оглед на тоа кој стои зад него.

Ова би бил огромен пропаганден удар за воените напори на Украина (кои и онака се главно пропаганда), пишува Наваз.

Оливер Стоун важи за исклучително близок до рускиот претседател Владимир Путин. Тој со Путин сними низа на интервјуа кои траат по неколку часа во кои се доловоува светогледот на рускиот претседател. Токму од оваа причина неговите предупредувања заслужуваат внимание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама им се пожали на ОН за…

Албанскиот премиер Еди Рама го повика Собранието…

Владиката Партениј одлучуваше на гробот на Пресвета…

На гробот на Пресвета Богородица во Гетсиманија,…

Малолетник нападнат од осум лица во Центар

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР…

Вардар подобар од Алкалоид

Македонскиот шампион потешко од очекувањата го совлада…

Србите во Косово секојдневно ја чувствуваат политиката…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија,…