Објавено на:

Омиленото италијанско пиво во Скопје: Birra Moretti пивото за оние кои уживаат во малите нешта

t

Омиленото италијанско пиво отсега е достапно и кај нас!

Пивара Скопје го најави пристигнувањето на најновиот бренд во своето портфолио – Birra Moretti. Креирано според традиционална италијанска рецептура, Birra Moretti со препознатлив вкус, непроменет од далечната 1859 година, гарантира вистинско уживање за сите љубители на италијанската „долче вита“.

Birra Moretti е светло бистро пиво, произведено од врвни состојки и посебна комбинација на висококвалитетен хмељ кој создава идеален, горчлив вкус. Со долга традиција на препознатлив квалитет, Birra Moretti денес се ужива во повеќе од 55 земји ширум светот.

Овошните ноти и умерено горчливиот вкус се создадени со цел да ја надополнуваат секоја трпеза, без разлика дали станува збор за морски плодови, паста или зачинети специјалитети.

Birra Moretti е пиво за оние кои вистински знаат да уживаат во малите, секојдневни нешта. Ги слави спонтаноста, слободниот, италијански дух и пред сѐ, малите животни задоволства.

Откријте едно сосема ново задоволство со Birra Moretti!

Отсега достапно во маркетите најблиску до вас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…

За влез и излез во Македонија се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…