Објавено на:

ОН објавија дека немало геноцид во Украина за време на специјалната операција на Русија

t

Равина Шамдасани, портпаролка на Високиот комесаријат за човекови права на ОН, изјави дека одделот нема информации за наводниот геноцид во Украина за време на руската специјална операција.

Шамдасани ги негираше информациите за геноцидот во Украина. Таа истакна дека нема докази за тоа.

„Немаме информации што би укажале на извршување на геноцид“, нагласи таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…