Објавено на:

Опасност за Бајден: Камала Харис е позитивна на Ковид-19

t

Камала Харис била тестирана позитивно на Ковид-19, но нема симптоми од вирусот и ќе остане во домашна изолација.

-Таа не беше во близок контакт со претседателот или со Првата дама поради нивните скорешни распореди со патувања, изјавија од Белата куќа.

Од таму информираат дека Харис го следи препораките на ЦДЦ и на нејзините лекари и дека ќе се врати во Белата куќа откако тестот ќе покаже негативно.

Дијагнозата доаѓа неколку недели откако сопругот на Харис, Вториот господин на САД, Даг Емхоф, се тестираше позитивно.

Претходно, по традиционална свечена вечера на кој се сретнаа повеќе демократски лидери, позитивно се тестираше и генералниот обвинител Мерик Гарланд, како и лидерот на мнозинството во Претставничкиот дом, Адам Шиф. На вечерата присуствал и секретарот за комуникација на Харис.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Ковид-тестови во приватните лаборатории граѓаните платиле…

Главиот државен ревизор, Максим Ацевски во гостување…

Никој веќе не се вакцинира: Бугарија уништува…

Бугарија уништува големи количини на  вакцини со…

Кина го демантира ФБИ: Ковид-19 не излезе…

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи,…

И сега што правиме? ФБИ вели коронавирусот…

Американското Министерство за енергетика го ревидираше своето…

Добра вест: Ковид-прекршителите ќе добијат условна наместо…

Добра вест за луѓето кои имаат прекршоци…