Опожарени два стана во Куманово

t

На 05.08.2022 во 16:45 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во стан на ул.„Иво Лола Рибар“ во Куманово, сопственост на Т.А.(71) од Куманово.

Пожарот, од кој бил оштетен и станот на М.Ј.(36) од Куманово, бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово.

Повредени лица нема, а увид извршила екипа од СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Петковиќ: Курти носи буре барут во Брисел,…

Приштина упорно прави потези кои можат да…

Русија ги мотивираше: Скандинавските земји ќе ја…

Петте скандинавски земји соопштија дека сакаат да…