Објавено на:

Орбан: Конзервативците мора да ги освојат институциите во САД и ЕУ – во опасност е западната цивилизација

t

Конзервативците во Европа и САД мора да се борат заедно за да ги „ослободат“ и преземат институциите во Вашингтон и Брисел од либералите кои ја загрозуваат западната цивилизација пред изборите во САД во 2024 година, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан.

„Прогресивните либерали, неомарксистите, луѓето финансирани од Џорџ Сорос и промоторите на отворените општества се желни да го уништат западниот начин на живот што вие и ние толку многу го сакаме“, рече Орбан.

Орбан додаде дека следните претседателски избори во САД, на кои Доналд Трамп би можел да се кандидира за втор мандат во Белата куќа, ќе го направат клучно гласањето за Европскиот парламент во 2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…