Османи и бугарскиот МНР утре во Софија ќе го посетат нападнатиот охриѓанец

t

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, утре ќе оствари работна посета на Софија, при што заедно со министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков, заеднички ќе го посетат повредениот македонски државјанин, кој беше физички нападнат во четврток во Охрид, соопшти денеска МНР.

Посетата ќе биде искористена, како што велат од МНР, за да се разменат мислења меѓу двајцата министри за инцидентот во Охрид, за зачестените провокации, како и за активностите на двете министерства за превенција и отпорност од сличните провокации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски “ги погоди” Бугарите: Се јави и…

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски на официјалниот Фејсбук профил реагира…

МНР не одговара на прашањето на Инфомакс:…

Министерството за надворешни работи не одговара на…

Нема информации за повредени македонски државјани во…

Во врска со трагичната железничка несреќа, која…

МНР повторно се обои во боите на…

Министерството за надворешни работи вечерва е во…

Јотова пријавила во МНР дека ќе ја…

Престојот на делегацијата предводена од потпретседателката на…