Османи со порака за граѓаните: Бидете сигурни околу црвените линии во преговорите со Бугарија

t

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, вечерва гостуваше во „Клик Плус“ на ТВ21.

Со Османи зборувавме за различни теми, а главна беше спорот со Бугарија и наоѓање на решение.

Османи уште еднаш повтори за црвените линии на државата во преговорите со Бугарија.

„Црвените линии остануваат, во тоа бидете сигурни“, им порача Османи на граѓаните.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…