Објавено на:

Отиде јабана: „Најдобриот“ снајперист во светот издржа само 20-тина минути во Мариопол

t

Канадскиот снајперист, кој важи за најсмртонисниот на светот, загинал за време на борбите во Украина, објавуваат руски медиуми.

Според извештаите, Канѓанецот, познат само како Вали, бил убиен во Мариупол.

Претходно, западните медиуми објавија дека Вали заминал да се бори за Украина по повикот на украинскиот претседател.

Вали својата слава ја стекна како член на елитниот 22-ри кралски канадски полк со кој стекна борбено искуство во Авганистан помеѓу 2009 и 2011 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем успех: Сребро и бронза за македонските…

Од завршеното Светско првенство во кик бокс…

Лиз Трас смени министер бидејќи недолично се…

Британската премиерка Лиз Трас го смени министерот…

Сакам да сум денес динамит и сè…

Професорката по македонски јазик Билјана Котлар-Сакоман за…

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…

Откриено е кој град ќе биде домаќин…

Ливерпул ќе биде градот домаќин на Изборот…