Објавено на:

Отиде јабана: „Најдобриот“ снајперист во светот издржа само 20-тина минути во Мариопол

t

Канадскиот снајперист, кој важи за најсмртонисниот на светот, загинал за време на борбите во Украина, објавуваат руски медиуми.

Според извештаите, Канѓанецот, познат само како Вали, бил убиен во Мариупол.

Претходно, западните медиуми објавија дека Вали заминал да се бори за Украина по повикот на украинскиот претседател.

Вали својата слава ја стекна како член на елитниот 22-ри кралски канадски полк со кој стекна борбено искуство во Авганистан помеѓу 2009 и 2011 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катастрофално е за тебе и за Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама упати порака до…

Досега не можеа – Каевски: Преку планираниот…

Прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на…

Паника во САД и Јапонија: Не можат…

Вашингтон и Токио нема да можат да…

Османи: Уставните измени што побрзо да станат…

Уставните измени треба што побрзо да станат…

ДОМ на Конгрес на европските зелени: Морачанин…

Делегација на зелената партија ДОМ во состав:…