Објавено на:

Официјално: Асанж се враќа во САД! Британија ја отфрли жалбата на одлуката за екстрадиција

t

Велика Британија ја отфрла жалбата на Асанж за одлуката за екстрадиција!

Судот ја отфрли петицијата на коосновачот на Викиликс за жалба на екстрадицијата во САД, случајот е предаден на Министерството за внатрешни работи

Врховниот суд на Обединетото Кралство ја отфрли жалбата на Џулијан Асанж за одлуката за негова екстрадиција во САД, каде што соосновачот на Викиликс се соочува со обвиненија за шпионажа. Сега останува на министерката за внатрешни работи Прити Пател да ја одобри екстрадицијата.

Асанж сепак ќе биде екстрадиран во САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гутереш: Невозможно е горливите светски проблеми да…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изјави…

(Видео) Двајца загинаа, а уште толку се…

Двајца загинаа, а уште две лица се…

САД: Руската инвазија на Украина ќе предизвика…

Амбасадорката на САД во Обединетите нации, Линда…

Бајден се предомисли: Се уште сака да…

Бајден се предомисли, се уште сака да…

(Фото+видео) Пелоси пристигна во хотелот со огромно…

Спикерката на Претставничкиот дом на САД, Ненси…