Охриѓанец тешко поврeден, со автомобил излетал од патот Охрид-Кичево

t

На 29.01.2022 во 21.45 часот на магистралниот пат А3 Охрид-Кичево, кај место викано „Карпа“, патничко возилио „фиат“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(43) од с.Велгошти, охридско, излегло од коловозот, информира МВР.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото е извршен од страна на увидна екипа од Полициска станица Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Охрид: Маж се удави во…

На плажа пред хотел на охридското крајбрежје,…

Средношколци од Охрид ја направија најдобрата игра…

Средношколците Виктор Попов и Марио Павлески од Охрид, од финалето на…

Тешка сообраќајна несреќа во Охрид: Петмина повредени

Повредени пет лица при сообраќајна несреќа во…

МВР “бркаше” пијани малолетници во угостителски објекти…

Малолетни лица се затекнати во консумирање алкохол…

Дрога и фалсификувани пари пронајдени кај малолетник…

Фалсификувани пари и дрога пронашла охридската полиција…