Охриѓанец фатен на дело како краде

t

На 20.01.2022 од полициски службеници на СВР Охрид е лишен од слобода П.С.(35) од Охрид.

Тој бил затекнат при извршување кражба од плац лоциран на ул. „7 Ноември“ во Охрид.


Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривична пријава за лице од струшко, се…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53)…

Дендиас и Чавушоглу со неформален разговор го…

Грчките и турските министри го „кршат мразот“…

НБА ѕвездата не го заборави родниот град:…

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во…

Фатен крадец во Охрид

На 13.06.2022 во Охрид, полициски службеници од…

Крадењето стана бизнис: Жена од Тетово украла…

Тетовската полиција расчисти две кражби на златен накит извршени…