Објавено на:

Охриѓанка заврши во болница откако падна од тераса

t

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на ул.„Ванчо Питошески“ од зграда паднала Н.К.Д.(29). Taa била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судска медицина ќе ја утврдува причината за…

 Министерството за здравство во врска со смртниот…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…

Потребен е нов модел за изградба на…

Моделот што моментно се применува при изградба…

Еден од уапсените во “Синџир” извлекол речиси…

Акцијата, како што соопштија од ОЈОГОКК е…

Приведени за злосторничко здружување, даночно затајување и…

Врз основа на досегашните предистражни дејствија и…