Охриѓанка се тепала со полицајци во Скопје

t

Доцна синоќа, во 00:10 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Полициската станица Аеродром била приведена К.П.(29) од Охрид поради тоа што агресивно се однесувала кон полициски службеници кои извршувале службено дејство.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Главоболка, вртоглавица, срцебиење, епилептични напади – кои…

Иако се чини дека состојбата со пандемијата…

Силен земјотрес ја стресе Босна и Херцеговина!

Силен земјотрес стресе во Босна и Херцеговина.…

(Видео) Срби на трибините бркаа Швајцарци со…

Пред почетокот на натпреварот на трибините имаше…

Костов му одговори на Штајнмајер: Дојдоа варвари,…

Спас за Македонија ни случајно не е…