Објавено на:

Падна член на меѓународната криминална банда: Бугарин уапсен поради клонирање на кредитни картички во Перу

t

Бугарскиот државјанин Рангелов Јилиј е уапсен воСрбија по потерницата на Интерпол од Перу. Тој се терети за клонирање на кредитни картички, со што користел електронски уреди за снимање на лозинки на корисниците во Перу.

“Бугаринот Рангелов веќе се наоѓа во Перу, под истрага за наводно извршување на кривично дело за компјутерска измама против перуанската држава. Бугаринот ги клонирал кредитните картики и поставувал видео камери на банкоматите како би дошол до тајните кодови на корисниците.” – изјавија од полицијата од Перу.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нехамер гледа напредок во спорот меѓу Македонија…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот…

Бугарија ја малтретира Македонија и тоа е…

Американскиот претседател Џо Бајден не може да…

Бугарското МНР го разобличи Османи: Протоколот бил…

Бугарското министерство за надворешни работи уште еднаш…

(Видео) Бугарски пратеник: Ја влечеме Македонија во…

Со денешната одлука на Народното собрание, кое…

Бугарите ги подбраа властите: Поради прекуокеански морони…

Предупредувањето на руското Министерство за надворешни работи…