Објавено на:

Пазарот на криптовалути и денес во црвено – забележан благ пад на вредноста

t

Пазарот на криптовалути и денес е во минус. Имено, во изминатите 24 часа загуби околу 1,6 отсто од вредноста, а капитализацијата е 2,33 трилиони долари.

Биткоинот падна за 1,7 отсто во последните 24 часа, објави веб-страницата Коингеко, а моментално се тргува по цена од 46.951 долар.

Етереум во исто време изгуби 2,6 отсто од вредноста и се проценува на околу 3.706 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку сиромашните осиромашуваат, толку богатите се богатат:…

Секој десетти човек во светот е гладен,…

Падна цената на нафтата на светските берзи:…

Цените на нафтата од утрово паѓаат. На…

Платформа за тргување со криптовалути по грешка…

Платформата за тргување со криптовалути Крипто.ком случајно…

ЕУ постигна договор: Перење на криптовалути ќе…

Европската унија постигна договор за нови правила…

Добри вести: Падна цената на нафтата на…

Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава изнесува 118 долари…