Палевски: Сокол има криминално досие и е надвор од сите стандарди за директор на затвор

t

Во вечерашното издание на “Тешки муабети” во своето излагање Љупчо Палевски истакна дека сегашниот дирекотр на затворот во Шуто Оризари, Филип Андов-Сокол има криминално досие и надвор од сите стандарди за директор на затвор.

“Сокол е надвор од сите стандарди за директор на затвор. Тој има криминално досие, а е директор на затвор благодарение на неговите добри врски со Зоран Заев.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: И Борис Џонсон даде оставка, уште…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев повика и…

Брнабиќ: Отвараме посебна инфраструктура за борба против…

Српската премеирка Ана Брнабиќ свечено го стави…

И на Шанац му пукна филмот: Ако…

Не сум во Македонија и душата ми…

Нема најава за нова средба на работната…

Работната група на политичките партии за францускиот…