Објавено на:

Паметниот профитира: Индија ќе купува руска нафта и земјоделско ѓубриво по намалена цена!

t

Индија планира да купи руска нафта по намалеца цена.

Њу Делхи ќе се обиде да ја прифати руската понуда за нафта со попуст, откако ќе се решат проблемите со покривање на танкери и осигурување.

Обично Индија увезува околу 2-3% од своето гориво од Русија – 80% од целата нафта што се користи во земјата се увезува севкупно – и, наводно, се обидува да воспостави трговски механизам рупија-рубља за да им овозможи на двете земји да работат надвор од санкциите.

Индиската влада, исто така, гледа на експлоатација на поевтино руско ѓубриво.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Думата разгледува конечно влегување на украинските региони…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вети дека…

Да им се спротивставиме на ѓаволите: Муслиманските…

Муфтиите од Кавказ ги повикаа муслиманите да…

(Видео) ИСКАНДЕРИ ПРИСТИГНАА ВО ХЕРСОНСКИОТ РЕГИОН: Русија…

Руската армија продолжува да и испорачува на…

Путин: Наместо мајка и татко, родител 1…

Западот сака и кај нас како кај…

(Во живо) Путин: Жителите на четирите региони…

Во тек е церемонијата за припојување на…