Објавено на:

Пандев: Интер мора да верува со Сити, само силните играат такви мечеви!

t

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев беше член на последната генерација на Интер која ја освои Лигата на шампионите. Нераѕурите по 13 години пак се во финалето, овој пат противник ќе им биде Манчестер Сити.

Легендата на мак-фудбалот говореше за финалниот натпревар за италијанските медиуми и истакна дека мора да се верува во чудо со „граѓаните“ кои играат во врвна форма.

„Интер мора да верува во чудо. Заслужено е во финалето, затоа што да се добијат две дербија не е лесно. Исто мора да размислиме и да се вратиме назад, притисокот кој го имаше тимот, дискусиите за дербито и желбата за одмазда за онаа елиминација од минатото, го однесоа Интер во финалето. Не беше лесно да се дојде до мечот за титула, само силните играат такви мечеви, а Интер покажа дека е силен тим“, изјави Пандев.

Финалето од Лигата на шампионите е закажано на 10 јуни во Истанбул, на стадионот на Бешикташ.

Извор: gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

55 кинески борбени авиони забележани околу Тајван

Десетици кинески борбени авиони се забележани во…

Роналдо победи во азиската Лига шампиони

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…