Објавено на:

Паника во Лондон: Полицијата истражува сомнителен пакет

t

Лондонската полиција денеска соопшти дека истражува сомнителен пакет во Вестминстер, дел од градот во кој се наоѓа британскиот парламент.

Полицијата соопшти дека поставила безбедносен кордон во Вестминстер, пренесува „Ројтерс“.

Полицијата во 11.27 часот по локално време добила дојава за сомнителен пакет на улицата каде што се наоѓа парламентот, соопшти лондонската полиција за „Ројтерс“.

„Полицијата е на терен, а безбедносните кордони и затворање се на сила додека се води истрагата“, соопшти полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Меѓународната на нозе: Британец, Швеѓанец и Хрват…

Уште пет странски платеници кои се бореле…

Како да е проколнат: Се запали автобус…

Повторно затворен автопатот Тракија кај Бургас поради…

Донацијата за Украина нема да влијае на…

Три одлуки за донирање на воена помош…

Македонија не е меѓу нив – Путин:…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

Низа свечености по повод 30-годишнината од формирањето…

На свечен настан во касарната „Илинден“ по…