Панки: По тепачката со унпрофорците, поминав 20 дена Ивкова слава кај Шешељ

t

„Ние белја не баравме, тие си ја бараа“, вели Панки за легендарната тепачка од 90-тите, кога во неговата кафана се пресмета со пијани британски војници. Пејачот на „Куку леле“ во „Еден на еден“ раскажува како дошло до пресметката во која „заиграле“ и сталаци од микрофони, а вмешана била и препарирана мечка.

Во новата епизода на популарното ток-шоу, која ќе се емитува во недела од 18.30 на Канал 5, Панки и Роберт Саздов зборуваат и за нивните 30 години на музичката сцена, чудните колекции, справувањето со животните трагедии…

https://www.facebook.com/EdenNaEden/videos/668061198040036/

(фото: Еден на Еден)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Да не го мислите: Додека го…

Ленин Јовановски, претседателот на "Слобода превоз" кој…

Ковачевски “згрме”: Нема да трпам директори кои…

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски вели дека не…

Блерим Беџети ги подбра министрите на ДУИ:…

Градоначалникот на Сарај и организациски секретар на…

Функционер на Алијанса контра ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ:…

Поранешниот директор на Државниот инспекторат за шумарство…

Поранешен бугарски МВР: Бугарија направи решителен чекор…

Бугарскиот министер за одбрана Димитр Стојанов направи…