Објавено на:

Паоло Коељо со осуда за Западот: Украинската криза се користи за да се оправда русофобијата

t

Настаните во Украина се злоупотребуваат за да се оправда русофобијата тврди Паоло Коељо.

Познатиот бразилски писател Паоло Коељо на својот Твитер профил напиша дека настаните во Украина се злоупотребуваат за да се оправда русофобијата.


„Украинската криза е добар изговор за русофобијата“, напиша Коељо.
Писателот изјави дека обичните луѓе не треба да се обвинуваат за она што се случува меѓу државите.

„Бев во Лавов, Киев, Одеса, Јалта, Чернобил (Украина). Патував 10.000 километри со воз од Москва до Владивосток (Русија). Да, има војна: но не ги обвинувајте обичните луѓе“, напиша Паоло Коелјо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Истражување: Инфлацијата стана сè почеста грижа во…

Светската политичка и економска елита повторно се…

Во Северна Кореја хаосот продолжува..

Во Северна Кореја уште 296.180 лица со…

Компаниите ширум Европа продолжуваат да отвораат сметки…

Компаниите ширум Европа продолжуваат да отвораат сметки…

СДСМ повторија: 100 дена успешно ја менаџираме…

Првите 100 дена од мандатот на новата…

Лавров се пошегува со Западот: Ни украдоа…

„Западот, во суштина, украде повеќе од 300…