Објавено на:

Папата го осуди дивјаштвото во Украина: Таа држава е маченик

t

Папата Франциск утринава изјави дека Украина е „маченик“, откако Владимир Путин потврди дека денеска ќе бидат мобилизирани руските резерви.

Папата не ги именуваше Путин или Русија, но го осуди „дивјаштвото, монструозноста и тортурата“ што се случуваат во Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Можна средба на Папата и рускиот патријарх…

Рускиот патријарх Кирил и папата Франциско најверојатно…

Папата до сопствениците на миленици: Отфрлањето на…

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, ризикуваше…

Во бракот има три клучни зборови според…

Со цел да ги охрабри брачните двојки,…

(Видео) Прогласена cмpтта на поглаварот на Римокатоличката…

Најголемата британска комерцијална медиумска организација, „ITV News“,…

Пaпата Фpанциск одpжа миca зa Бaдник вo…

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска…