Објавено на:

Паралелна сајбер војна? Хакирана телевизијата Russia today

t

Најголемата хакерска група „The Anonymous“ објави дека вчера ја хакирала и ја срушила страницата на Русија тyдеј која е под влијание на рискиот пртседатл владимир Путин. Сите страници на телевизијата се недостапни.

„Колективот Анонимус официјално и објави војна на Русија. Хакерите го додадоа хаштагот #Ukraine на објавата“, пишува на Твитер.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Руските хакери објавија војна: На мета…

Светската хакерска војна во полн замав. Проруската…

Анонимуси ѝм се заканија на западните компании…

Хакерите од Анонимус им се заканија на…

Насилен упад во зградата на српската телевизија…

Припадници на српската полиција уапсија 40 членови…

Хакери им се закануваат на компаниите кои…

Групата Анонимни хактивисти им се заканува на…

Полски хакери праќаат пораки на 30 милиони…

Веб-страницата на полскиот хактивист испраќа 30 милиони…