Патот Велес – Градско ќе биде затворен за сообраќај поради асфалтирање

t

Делницата Велес – Градско поради асфалтирање ќе биде затворена за сообраќај од денеска до понеделник, освен во недела, во периодот од 8 до 18 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Делницата Велес – Градско поради асфалтирање ќе биде затворена за сообраќај од денеска до понеделник, освен во недела, во периодот од 8 до 18 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ потсетува и дека од 11-ти септември е воспоставен привремен режим на сообраќај во тунелот на патниот правец Блаце – Скопје поради санација на тунелот. Поставена е светлосна сигнализација со наизменично пропуштање на возилата.

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

– На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…