Објавено на:

Пахор: Се решава судбината на Западен Балкан, ЕУ не знае или не сака да дојде во овој дел од Европа

t

Претседателот на Словенија Борут Пахор изјави дека „во моментов и под овие услови се решава геополитичката судбина на Западен Балкан во следните 10-15 години“.

-Фактот што Европската унија не сака или не знае како да дојде посилно во овој дел од Европа ќе има последици. Русија, Кина, Турција и земјите од Персискиот залив ќе бидат воспоставени во оваа област – изјави Пахор за Политика.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова мисија: Ердоган ќе ги “смирува” замрсените…

Ердоган во нова мисија: Дали Турција може…

Ахмети: За пет години ќе бидеме членка…

Али Ахмети во денешната честита по повод…

Украина заработила скоро 20 милиони долари од…

Володимир Кудрики, шеф на украинската Укренерго, изјави…

(Видео) Мицкоски го продаде кучата: Oдби да…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостување…

Расната дискриминација е против вредностите на ЕУ,…

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер…